петок, 04 април 2008

Јапонска мода (I love it)

Прв пост колку да го скршам мразот.

Еве едно видео со јапонска мода за девојки :)И едно видео со јапонски момчиња :)

10 коментари:

Buljo-San рече...

Навистина прекрасно и воодушевувачки. Многу успех во развојот на блогот. Поздрав.

Andrijeski рече...

Ај со среќа и да ни се множат постовите .)

Stojan Dimitrovski рече...

Тешко да можам да се замислам во некои од овие комбинации. Особено шпиц-кондурите :) и тесните пантолани/фармерки. Ми се допаѓаа некои комбинации. BTW, ако не сфативте зборам за машките. :)

LL рече...

ваљда тешко се приметува, ама кај машките имаше две девојки. исто, така ко да имаше ист тип двапати. може грешам...

FiGi рече...

abe,ovie japancive jadat nesho,ko chachkalici se :D

ReXXaR рече...

harajuku нема тука дискусии ;) закон

Bi рече...

Кул, на модата само машки искоментирале :)
Инаку стварно тоа видео ми е особено драго, дечките се сите супер, и откако спомна Ладо приметив дека има и девојки, но сепак момците се закон.

Инаку rexxar стилот на девојките влегува во Harajaku ама не и на момциве во видеово.

ReXXaR рече...

Bi, оти мислиш дека уопште го пуштив видеото со машките? :)

Bi рече...

ReXXaR сори, не ми е ни познат твојот пол или идентитет. Едноставно недостапен е, така што не можев да претпоставам кое видео го гледаше и зашто :)

Инаку, ако сакаш да ни се придружиш на блогов како автор, пиши.

ReXXaR рече...

sure, why not :)
samo ova vreme ke bidam tro zafaten so ispiti na faks taka da kaj maj bi trebalo da stanam tro proaktiven ;)