недела, 13 април 2008

Дневна журка во Токио

Бев на една дневна журка во едно мало местенце во Нака-Мегуро, Токио, релативно блиску до познатата Шибуја (место кај што одат младите за шопинг). Немам што многу да пишувам за журката, само постирам некои слики и едно видео чисто да се види како тоа изгледа во Токио. Местенцето ме потсети на Бизар во Скопје.


3 коментари:

ReXXaR рече...

you have no idea how much i envy u man... :)

Бојан Николов рече...

Ти си најсреќниот човек во светот. :)

marte рече...

lee koa stigna da gi stavish slikite hehehehe
pozdrav i vo sabota kje prajme valjda pak...nokjna zhurka ovoj pat ;)